Νέα... σφαλιάρα για τη Ρεάλ Μαδρίτης - Ηττα με 2-0 από τη Σοσιεδάδ στο «Μπερναμπέου»! (VIDEO)

Δεν έχει τέλος η… κατρακύλα για τη Ρεάλ Μαδρίτης!

Οι «μερένχες» είδαν τη Σοσιεδάδ να περνάει με 2-0 από το «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» και πλέον βλέπουν την κορυφή με… κυάλια! Μάλιστα, σε περίπτωση που η Μπαρτσελόνα επικρατήσει της Χετάφε εκτός έδρας (είναι σε εξέλιξη), τότε η διαφορά από την κορυφή θα… εκτοξευτεί στους 10 πόντους.

Μόλις στο 3ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γουίλιαμ Ζοσέ, που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Τιμπό Κουρτουά. Οι «Μερένχες» προσπάθησαν να αντιδράσουν όμως οι Μπενζεμά, Μόντριτς και Λούκας δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες τους με τον Ρούλι να κρατάει το μηδέν για τη Σοσιεδάδ.

Στο δεύτερο μέρος η Ρεάλ έμεινε με 10 παίκτες καθώς, ο Λούκας είδε δεύτερη κίτρινη για φάουλ στον χώρο του κέντρου στον Μοντέρο. Η ομάδα του Σολάρι δεν σταμάτησε να πιέζει με τον Ράμος (66′) να βλέπει τον Ρούλι να διώχνει και πάλι εντυπωσιακά ενώ, ο αρκετά κινητικός Βινίσιους δεν μπόρεσε να σκοράρει στο 80ο λεπτό από καλή θέση.

Η Σοσιεδάδ στο 83ο λεπτό «σφράγισε» τη νίκη με τον Ρούμπεν Πάρδο να σκοράρει με κεφαλιά μετά από ωραία αντεπίθεση και ασίστ του Γουίλιαμ Ζοσέ (2-0), για την πρώτη νίκη των «κυανόλευκων» στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου μετά τον Μάιο του 2004!