Κατρακύλα για Βίντι...

Από το κακό στο χειρότερο πηγαίνει η Βίντι, που ηττήθηκε και από την ουραγό Πούσκας Ακάντεμι, για την 8η αγωνιστική του ουγγρικού πρωταθλήματος.

Οι Ούγγροι, μετά τον αποκλεισμό από την ΑΕΚ έχουν χάσει τα… αυγά και τα πασχάλια, με αποκορύφωμα τη χθεσινή ήττα στο Πάντσο Αρένα, από τη Πόυσκας με 2-1, χάνοντας πέναλτι στο…  12ο(!) λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά και τον βασικό της τερματοφύλακα με τραυματισμό.

Ο Κόβατσικ αντικαταστάθηκε ένα τέταρτο πριν το φινάλε του ματς και αναμένεται να υποβληθεί για εξετάσεις, ώστε να φανεί αν θα είναι παρών στο ματς της Βίντι με την ΜΠΑΤΕ, για την πρεμιέρα του ομίλου στο Europa.

Η Βίντι ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 24′, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σκέποβιτς, ενώ με τον ίδιο τρόπο ο Κνέζεβιτς ισοφάρισε για τους γηπεδούχους στο 39′.

Τη χαριστική βολή στην πρωταθλήτρια Ουγγαρίας έδωσε ο Ντε Ζέσους στο 86′, με ατομική ενέργεια, ενώ στο 90+12′ ο Σέποβιτς έχασε την ευκαιρία να «σώσει» το βαθμό με πέναλτι.