Champions League: Μέγας Αγιαξ, ταπείνωσε τη Ρεάλ Μαδρίτης με 4-1 στο Μπερναμπέου! (VIDEO)

Αγιαξ να τον… πιεις στο ποτήρι!

Η ομαδάρα του Τεν Χαγκ έκανε πάρτι στη Μαδρίτη και με το εκπληκτικό 4-1 άφησε εκτός Champions League την κάτοχο των τριών τελευταίων τροπαίων του θεσμού με… εκκωφαντικό τρόπο!

Ο Αίαντας έδειξε τις προθέσεις του από νωρίς και «πάγωσε» το «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» με τους Ζίγεχ (7′) και Νέρες (18′). Η Ρεάλ γλίτωσε τα… χειρότερα στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο μόνο για μερικά λεπτά! Οι Ολλανδοί με τρομερό γκολ του Τάντιτς στο 62′ πέτυχαν και τρίτο γκολ (το οποίο κατοκυρώθηκε μετά από αρκετά λεπτά μέσω VAR) και η… σεμνή τελετή έλαβε τέλος.

Η Ρεάλ μείωσε με τον Ασένσιο στο 70ο λεπτό, αλλά οι ελπίδες για ανατροπή πήγαν… περίπατο, αφού ο Σένε δύο λεπτά αργότερα με εκπληκτικό φάουλ κρέμασε τον Κουρτουά, που ήταν εκτός θέσης γράφοντας το… εξωπραγματικό 1-4!

Οι Μαδριλένοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Νάτσο στις καθυστερήσεις.

Ρεάλ Μ. (Σαντιάγκο Σολάρι): Κουρτουά, Καρβαχάλ, Βαράν, Νάτσο, Ρεγκιλόν, Κρόος, Μόντριτς, Κασεμίρο (87΄ Βαλβέρδε), Λούκας Βάσκεθ (29΄ Μπέιλ), Βινίσιους (35΄ Ασένσιο), Μπενζεμά.

Αγιαξ (Έρικ τεν Χααγκ): Ονάνα, Μαζραουί (81΄ Βέλτμαν), Ντε Λιχτ, Μπλιντ, Ταλιαφίκο, Ντε Γιονγκ, Σένε (73΄ Ντε Βιτ), Ζίγιεκ, Ντε Μπέεκ, Τάντιτς, Νέρες (74΄ Ντόλμππεργκ).