Ανταπέδωσε το "δώρο" στη Ντόρτμουντ η Μπάγερν - Ισοπαλία με την υποβιβασμένη Νυρεμβέργη!

Γκέλα… ολκής για την Μπάγερν Μονάχου, που ωστόσο δεν… πόνεσε ιδιαίτερα τους Βαυαρούς αφού είδαν τη διαφορά από τη 2η Ντόρτμουντ να αυξάνεται στους 2 βαθμούς.

Η Μπάγερν τα βρήκε σκούρα στη Νυρεμβέργη, με το τελικό 1-1 να αφήνει μάλλον… ευχαριστημένη την ομάδα του Μονάχου, αφού είδε την αντίπαλο της να χάνει πέναλτι στις καθυστερήσεις!

Οι γηπεδούχοι, με τον Περέιρα πήραν το προβάδισμα στο 48ο λεπτό, με την ομάδα του Μονάχου να βρίσκει το γκολ της ισοφάρισης με τον Σέρτζι Γκνάμπρι στο 75’ ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-1, χαρίζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Μάλιστα, η Μπάγερν την γλύτωσε φτηνά στο φινάλε, αφού η Νυερεμβέργη έχασε πέναλτι με τον Λέιμπολντ στο 91’ να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι!