Ουζουνίδης: «Η ΑΕΚ έχει τους καλύτερους χαφ μετά τον Ολυμπιακό»

Εικόνες από το Πανιώνιος - ΑΕΚ

Για το 1-1 στη Νέα Σμύρνη και την εικόνα της ομάδας του και της ΑΕΚ στον αγωνιστικό χώρο, μίλησε ο Μαρίνος Ουζουνίδης μετά το τέλος του αγώνα.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Έγινε πολύ καλό ματς για να το παρακολουθήσεις. Μπορεί να μην είχε πολλές φάσεις, είχε αμφισβητούμενες. Δίκαιο το αποτέλεσμα. Η ΑΕΚ μπήκε καλύτερα, είχαμε προβλήματα στον άξονα. Μάνταλος, Γιόχανσον, Σιμόες και με Τζεμπούρ είχαν υπεραρθμία. Βάλαμε γκολ με Μπουμάλ και μπήκαμε μπροστά στο σκορ. Στο β΄ημίχρονο ισοφαριστήκαμε και με παίκτη παραπάνω δεν είχαμε καθαρό μυαλό και τύχη και συγκυρίες για να βάλουμε 2ο γκολ. Είναι δίκαιο αποτέλεσμα και με παίκτες δύο ομάδων να δουλεύουν πολύ. Είχε μονομαχίες, αλλά δίχως ποιότητα. Αυτά αρέσουν στον κόσμο. Η ΑΕΚ είναι πολύ καλή ομάδα, εμείς είμαστε ψηλά και γίνεται δύσκολο να αντιμετωπίσεις τέτοια ματς γιατί μας υπολογίζουν. Το έχουμε καταφέρει. Δείξαμε ότι είμαστε ανταγωνιστικοί σε τέτοια ματς εντός έδρας. Ότι καλό έρθει, ας έρθει. Θέλουμε τον κόσμο συνέχεια κοντά μας.

Η ΑΕΚ οργανώθηκε στα τελευταία λεπτά πίσω, και δεν μας απείλησε μπροστά. Αντέδρασαν καλά οι αμυντικοί της και είχαν συγκέντρωση. Για την φάση του Μπουμάλ δεν είμαι 100% σίγουρος. Στο τελευταίο κομμάτι η ΑΕΚ οργανώθηκε. Μετά τον Ολυμπιακό η ΑΕΚ έχει τους καλύτερους χαφ».