Όσα γράφτηκαν στο φύλλο αγώνα του ΑΕΚ-Ολυμπιακός (ΦΩΤΟ)

Κατώτερη των προσδοκιών η ΑΕΚ-Έχασε τον τίτλο στο ΟΑΚΑ

Η ΑΕΚ ηττήθηκε εύκολα από τον Ολυμπιακό/Όμιλο Ξυνή στο ΟΑΚΑ με 21-28 και οι ερυθρόλευκοι κατέκτησαν το πρωτάθλημα της Handball Premier.

Στην αναμέτρηση υπήρξε ολιγόλεπτη διακοπή επτά λεπτά πριν τη λήξη και το σκορ στο 19-26. Οι διαιτητές διέταξαν εκκένωση του γηπέδου και όταν αυτή έγινε το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά.

Οι διαιτητές μετά τη λήψη της αναμέτρησης έγραψαν στο φύλλο αγώνα:

«Κατά την διάρκεια του αγώνα έγιναν δύο διακοπές για πέταγμα νερού και φτυσιμάτων κατά αθλητή του Ολυμπιακού που αγωνιζόταν στην πλευρά των οπαδών της ΑΕΚ. Ακολούθησαν συστάσεις από τα μεγάφωνα από την πλευρά της γηπεδούχου ομάδας και το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά. Στο 52:47, ενώ η ομάδα του Ολυμπιακού είχε πάρει ταιμ άουτ πετάχτηκαν αντικείμενα (μπουκάλια νερού, κουτάκια μπύρας) προς τους παίκτες του Ολυμπιακού, καθώς και έγινε ρίψη καπνογόνου από τους φιλάθλους της ΑΕΚ. Ο αγώνας διεκόπη προσωρινά και συνεχίστηκε μετά από 25 λεπτά με την σύμφωνη γνώμη της Αστυνομίας και ενώ το γήπεδο είχε εκκενωθεί από τους φιλάθλους. Ο αγώνας τελείωσε χωρίς κανένα άλλο πρόβλημα».