Ολοταχώς για Α'2 ο ΠΑΟΚ -«Σφαλιάρα» και από την Λάρισα

Η Λάρισα ξεκίνησε με τον Χάρις να βρίσκει τα τρίποντα που του αρέσουν για το 13-6, ενώ ο ΠΑΟΚ δεν είχε καθόλου συγκέντρωση στην άμυνα. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν αβίαστα λάθη και όταν η Λάρισα δεν έτρεχε, είχε και τον Χίκι σε ρυθμό για να προηγηθεί με 25-10. Με Τσόχλα και Μαργαρίτη, η πρώτη περίοδος, έκλεισε στο 25-15.

Οι γηπεδούχοι, συνέχιζαν να βρίσκουν εύκολα διαδρόμους προς το καλάθι του ΠΑΟΚ, ο Χίκι έφτασε τους 14 πόντους και παρά τα δύο τρίποντα του Μπράουν, η απόσταση, ήταν και πάλι μεγάλη (39-25). Με τον Σόρτερ να επιστρέφει και να παίζει καλύτερη άμυνα, μαζί με Μπεστ και Σχίζα, ο ΠΑΟΚ με ευστοχία από τις βολές και καλύτερες επιλογές στην επίθεση, μάζεψε τη διαφορά ως την ανάπαυλα (48-42).

Στην τρίτη περίοδο ο ΠΑΟΚ έκανε τη δικιά του αντεπίθεση. Αρχικά μείωσε και συνέχεια πέρασε μπροστά. Ωστόσο, στη τέταρτη περίοδο η Λάρισα ήταν καλύτερη και με πρωταγωνιστική τον Χίκι πήρε μία υπέρ πολύτιμη νίκη για την παραμονή.

Δεκάλεπτα: 25-15, 48-42, 69-70, 95-85