Με τρία γκολ σε μισή ώρα ο ΠΑΟΚ πέρασε την Μπεσίκτας

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε 3-1 την Μπεσίκτας και πέρασε στην επόμενη φάση του Champions League.

Οι Θεσσαλονικείς εκμεταλλευόμενοι το γεγονός πως η ΑΕΚ δεν έκανε ένσταση για την περίφημη υπόθεση με τα ιατρικά δελτία του ΠΑΟΚ στο μεταξύ τους ματς, κυνηγούν τη συμμετοχή τους στους ευρωπαϊκούς ομίλους. Μετά από τη σημερινή νίκη, «κλείδωσαν» την παρουσία τους στο Europa League της νέα χρονιάς.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα ήταν ο Χρήστος Τζόλης που σημείωσε δύο τέρματα, ενώ έδωσε την ασίστ στον Δημήτρη Πέλκα για το τρίτο γκολ του ΠΑΟΚ.

Η Μπεσίκτας μείωσε με τον Λάριν στο 37′, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπόρεσε να απειλήσει περισσότερο τον Δικέφαλο που είχε τις στιγμές του και στην επανάληψη για μια πιο ευρεία νίκη. Στο σημερινό παιχνίδι ο ΠΑΟΚ έδειξε πολύ επικίνδυνος τις αντεπιθέσεις με τους «ασπρόμαυρους» να… τρέχουν τους φιλοξενούμενους σε όλο το ματς.