Ο Χατσερίδης τα έκανε… μαντάρα και «κρέμασε» την ομάδα του! (VIDEO)

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ τα έκανε… μαντάρα.

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής, η Ντιναμό Μπρεστ του πρώην στόπερ του ΠΑΟΚ φιλοξενήθηκε από την Βίτεμπσκ και γνώρισε την ήττα με 1-0, αποτέλεσμα που την έριξε κάτω από τη μέση του βαθμολογικού πίνακα, με 7 βαθμούς σε 5 αγώνες. Αντίθετα, η Βίτεμπσκ ανέβηκε στη δεύτερη θέση, με 10 βαθμούς σε 5 αγώνες.

Υπεύθυνος για την ήττα της Ντιναμό ήταν ο Χατσερίδης, ο οποίος στο 85ο λεπτό και χωρίς να υπάρχει σκορ, χτύπησε εκτός φάσης αντίπαλό του μέσα στην περιοχή.

Το αποτέλεσμα ήταν ο Ουκρανός στόπερ να δει την κόκκινη κάρτα και οι γηπεδούχοι να κερδίσουν πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Νικολαέσκου πετυχαίνοντας το 1-0 που δεν άλλαξε στα επόμενα λεπτά.