Ο Ατρόμητος 3-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα, πριν το φιλικό με την ΑΕΚ

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει σε φιλικό τον Ατρόμητο την Κυριακή

Ο Ατρόμητος νίκησε σε φιλική κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα με 3-0 στο Περιστέρι, στο τρίτο φιλικό της ομάδας του Νταμίρ Κάναντι λίγο πριν τον παιχνίδι με την ΑΕΚ την προσεχή Κυριακή.

Τις εντυπώσεις στο παιχνίδι ωστόσο έκλεψε ο νεοαποκτηθέντας Αγκάγιεφ, που συνδύασε το ντεμπούτο του με τον Ατρόμητο με το πρώτο του γκολ, όταν στο 17’ με πλασέ στην κίνηση άνοιξε το σκορ μετά από συνεργασία του με τον Μανούσο!

Η ομάδα των δυτικών προαστίων ήταν εμφανώς πιο έτοιμη, έφτιαξε κι έχασε αρκετές ευκαιρίες ακόμα, για να φτάσει τελικά στο 2-0 στο 51ο λεπτό, με χτύπημα πέναλτι του Βέλλιου, μετά την ανατροπή του Κωτσόπουλου από τον Χουτεσιώτη.

Ενώ στο 78’ ο Ραμπέγιο με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 3-0, καθώς ο Νάουμετς δεν μπόρεσε να μετουσιώσει στο γκολ της… τιμής για τον ΠΑΣ την φάση που έφτιαξε έξι λεπτά μετά…

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης (46’ Θεοδωράκης), Γούτας, Στρούγγης, Γκάλο (46’ Ρισβάνης), Κιβρακίδης (46’ Νταβιώτης), Μπουσουλάτζιτς (46’ Νάτσος), Σάλομον (46’ Χαρίσης – 51’ Τριμμάτης), Αθανασίου, Αγκάγιεφ (46’ Ραμπέλο), Μανούσος (46’ Κουτσόπουλος), Γιακουμάκης (46’ Βέλλιος).

ΠΑΣ Γιαννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης (57’ Γιαννίκογλου), Παντελάκης (60’ Γώγος), Σάλιακας (46’ Οικονομόπουλος), Πανουργιάς, Καρτάλης (46’ Λιάσος), Πίρσμαν (46’ Πηλίος), Κάστρο (46’ Σιόντης), Λώλης (46’ Ελευθεριάδης), Νάουμετς, Παμλίδης (64’ Γροσδάκης), Λέο.