Ο ΑΠΟΕΛ του Ουζουνίδη έχασε από την Πάφο των δέκα παικτών

Απίστευτο, αλλά αληθινό. Η Πάφος παίζοντας με δέκα παίκτες από το 51ο λεπτό κέρδισε το ΑΠΟΕΛ μέσα στο ΓΣΠ με 1-0. Τραγική εμφάνιση για άλλη μια φορά από την ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη που έμεινε έξι βαθμούς μακριά από την κορυφή. Στο 51ο λεπτό αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Χάτσινσον για φάουλ στον Ανουάρ.

Όμως παρά τον παίκτη παραπάνω το ΑΠΟΕΛ δεν μπόρεσε να φτιάξει την παραμικρή ευκαιρία για γκολ. Και σαν μην έφθανε αυτό, στο 82ο λεπτό, ο Ανουάρ με αψυχολόγητη ενέργεια έκανε πέναλτι (χέρι) και ο Βαλακάρι με εύστοχη εκτέλεση έδωσε στους δέκα παίκτες της Πάφου το προβάδισμα και τελικά τη νίκη. Λίγα πράγματα από τον πρώην της ΑΕΚ, Βίκτωρα Κλωναρίδη. Πλέον, η θέση του πρώην τεχνικού της «Ενωσης», Μαρίνου Ουζουνίδη, κρίνεται κάτι παραπάνω από επισφαλής.

ΑΠΟΕΛ: Σίλβα, Ζεράλδες, Ζόρζε, Σάντος (73΄ Γουίλερ), Νσούε, Ανουάρ, Ντε Βινσέντι, Ζαχίντ, Ατζίλι (46΄ Εφραίμ), Κλωναρίδης (64΄ Νούχιου), Μπεν Σαχάρ.
Στον πάγκο: Ουζόχο, Ντίας, Εφραίμ, Λουντέμο, Νούχιου, Μερκής, Γένσεν, Γουίλερ, Ντονγκαλά.

ΠΑΦΟΣ: Ρούντκο, Σάιθ, Αραγιούρι, Βαλεριάνος (77΄ Αντωνίου), Αουρέλιο, Πάντσεον, Χάτσινσον, Έβανς, Βα, Βαλακάρι (90+1΄ Ράκελς), Ανγκούλο (54΄ Φυλακτού).
Στον πάγκο: Πέτρου, Μανιόν, Αντωνίου, Ράκελς, Φυλακτού, Κβίντα, Φουρ, Τόρες, Μπεριγκό.