Νότιγχαμ: Το χειρότερο ξεκίνημα της εδώ και 66 χρόνια - Τρεις σερί ήττες (VIDEO)

Αρνητικό ρεκόρ για τη Νότιγχαμ Φόρεστ, η οποία έχει τρεις σερί ήττες, κάτι που έχει να γίνει 66 χρόνια.

Η αρχή έγινε με την ήττα 2-0 από την ΚΠΡ, ακολούθησε η εντός έδρας ήττα από την Κάρντιφ (0-2) και τώρα ήταν η σειρά της Χάντερσφιλντ να γευτεί την χαρά της νίκης, την πρώτη της στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 1-0 της Νότιγχαμ Φόρεστ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 54ο λεπτό όταν ο Κάμπελ με ένα εξαιρετικό σουτ στην κίνηση, δεν άφησε περιθώριο στον Σαμπά, κάνοντας το 1-0 για την Χάντρσφιλντ η οποία ήταν καλύτερη και άξιζε την νίκη. Η Νότιγχαμ θα μπορούσε να μείνει με δέκα ποδοσφαιριστές στο πρώτο ημίχρονο αλλά ο διαιτητής χαρίστηκε την  κίτρινη κάρτα στον Σαμπά Σο, η οποία θα ήταν η δεύτερη μέσα σε διάστημα οχτώ λεπτών.

Η Νότιγχαμ παραμένει στην ουρά της βαθμολογίας με μηδέν βαθμούς, ισόβαθμη με την Γουίκομ που έχει ένα παιχνίδι λιγότερο και πάνω από την Σέφιλντ Γουένσντει που έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με αφαίρεση βαθμών, από το -12 τώρα είναι στο -8.