Νίκησε (1-0) με τα «χίλια ζόρια» τον Αστέρα ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης με 1-0, με τον Χατζηγιοβάνη να πετυχαίνει το γρηγορότερο γκολ του πρωταθλήματος, καθώς σκόραρε στο 8′.

O Παναθηναϊκός μετά και τη γκέλα στο Αγρίνιο (0-0), επέστρεψε στις νίκες, αφού νίκησε τους Αρκάδες στο ΟΑΚΑ στο πλαίσιο της δωδέκατης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Χατζηγιοβάνης στο 8ο λεπτό με πέναλτι από χρήση VAR και ήταν το πιο γρήγορο της φετινής σεζόν για το «τριφύλλι», το οποίο είχε καλό πρόσωπο μόνο στο πρώτο ημίχρονο, με πρωταγωνιστές τον σκόρερ και τον Περέα, που σπατάλησε κάποιες ευκαιρίες…

Οι Αρκάδες στον αντίποδα έδειξαν βελτιωμένοι στην επανάληψη, όπου και θα μπορούσαν να πετύχουν ένα τέρμα εκμεταλλευόμενοι το… αγχωμένο πρόσωπο του αντιπάλου τους, αλλά αυτό δεν συνέβη κι έτσι έμειναν χωρίς νίκη σε 15 επισκέψεις τους στην Αθήνα!