Νίκη Βόλου – ΑΕΚ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΦΩΤΟ από το Νίκη Βόλου - ΑΕΚ

ÌÁÍÔÁËÏÓÍÉÊÇ ÂÏËÏÕ - ÁÅÊ(ÖÉËÉÊÏ)ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ: ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΙΛΗΣ

Το enwsi.gr μεταδίδει ραδιοφωνικά και μεταφέρει λεπτό προς λεπτό, όλα όσα γίνονται στο Πανθεσσαλικό στη φιλική αναμέτρηση της ΑΕΚ με τη Νίκη Βόλου.

Το παιχνίδι ξεκινά στις 19:00 και θα μπορείτε να το ακούσετε LIVE μέσω του WEB RADIO του enwsi.gr σε περιγραφή του απεσταλμένου μας στο Πήλιο Κώστα Τσίλη.

Πατήστε το play, ρυθμίστε τον ήχο σας και ακούστε την μετάδοση, ενώ παρακάτω μπορείτε να διαβάζετε την γραπτή εξέλιξη του παιχνιδιού και να στέλνετε και τα σχόλια σας.
ΑΚΟΥΣΤΕ LIVE

Live streaming video by Ustream

Νίκη Βόλου – ΑΕΚ λεπτό προς λεπτό

Λήξη του αγώνα. Νίκη Βόλου – ΑΕΚ 1-2. Τα γκολ για την “Ένωση” πέτυχαν οι Χρήστος Αραβίδης και Πέτρος Μάνταλος, ενώ για την Νίκη μείωσε ο Σκούρτης

59΄Σουτ του Ντούνη, μπλοκάρει ο Ταμπάκης

Γροντής στην θέση του Πεταυράκη, Ρόβας στην θέση του Ανάκογλου και Γεωργέας στην θέση του Μπακάκη

54΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Άλεξ Ντακόλ, στην αγκαλιά του Ταμπάκη η μπάλα

Ρόβας, Γεωργέας και Γροντής ετοιμάζονται να περάσουν στον αγωνιστικό χώρο

47΄Σουτ του Μπαρμπόσα, αποκρούει σε κόρνερ ο Ταμπάκης

Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο. Ο Μάρκος Ντούνης παίρνει την θέση του Βαγγέλη Πλατέλλα και ο Αμπλαγέ Φαγέ την θέση του Μιγκέλ Κορδέρο

Ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό. Η ΑΕΚ προηγείται με 2-0 της Νίκης Βόλου, με τα γκολ των Χρήστου Αραβίδη και Πέτρου Μάνταλου

Τους Καραγκιολίδη, Φαγέ, Ντακόλ και Ντούνη έχει σηκώσει για προθέρμανση ο Τραϊανός Δέλλας

34΄ΓΚΟΛ Η ΑΕΚ σκοράρει για δεύτερη φορά στον αγώνα, με τον Πέτρο Μάνταλο να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Βαγγέλης Πλατέλλας

33΄ Πέναλτι για την ΑΕΚ κερδίζει ο Βαγγέλης Πλατέλλας,

-Τεχνικό τάιμ άουτ, με τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να έχουν την ευκαιρία να πάρουν ανάσες

30΄Γύρισμα του Μπαρμπόσα, η προβολή του Αραβίδη καταλήγει άουτ

28΄Σουτ του Μάνταλου, αποκρούει ο Ταμπάκης

26΄Σέντρα του Μάνταλου, δεν προλαβαίνει ο Μπαρμπόσα, με την μπάλα να καταλήγει άουτ

21΄Φάουλ για τη Νίκη, με τον Ανέστη να μπλοκάρει εύκολα

14΄Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Μπαρμπόσα μετά από σέντρα του Πλατέλλα. Ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός έπιασε ένα αδύναμο σουτ, με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Νίκης Βόλου.

8΄Σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα καταλήγει άουτ

6΄Κόρνερ παραχωρεί ο Ανέστης στο σουτ του Τζιώρα

1΄ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ με τον Χρήστο Αραβίδη, πριν ακόμα συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης

Ξεκίνησε ο αγώνας στο Πανθεσσαλικό.

17.45: Οι πρώτοι 50 οπαδοί της ΑΕΚ έχουν ήδη μπει στο πέταλο του Πανθεσσαλικού και έχουν κρεμάσει και τα πανό τους

17.46: Έχει ήδη φτάσει η αποστολή της ΑΕΚ στο γήπεδο. Μαζί ακολούθησε και ο Άρης Σοϊλέδης παρόλο που δεν μπορεί να αγωνιστεί λόγω τραυματισμού. Ο 23χρονος ακραίος της Ένωσης ήδη συνάντησε παλιούς γνωστούς, ως πρώην παίκτης της Νίκης Βόλου και έγινε δεκτός με αγκαλιές.

17.57: Όσο περνά η ώρα αυξάνεται ο κόσμος της ΑΕΚ στο πέταλο του γηπέδου. Ήδη είναι περισσότεροι από 200 οι οπαδοί της Ένωσης που έχουν πάρει θέση στην εξέδρα, ενώ άλλοι τόσοι βρίσκονται έξω από το Πανθεσσαλικό.

18.05: Όπως και στο ματς με την Ξάνθη, έτσι και σήμερα, στις εξέδρες υπάρχει από τους οπαδούς της ΑΕΚ πανό με αναφορά στα εγκλήματα του Ισραήλ στη Γάζα. “Ζούμε όλοι στην Παλαιστίνη. Τέλος στη γενοκτονία” αναφέρει το πανό.

18.10: Ο Γιάννης Ανέστης και ο Φώτης Καραγκιολίδης βγήκαν για ζέσταμα και αποθεώθηκαν από τον κόσμο.

18.18: Η ενδεκάδα της ΑΕΚ βγήκε στο γήπεδο για προθέρμανση και οι περίπου 500 οπαδοί της ΑΕΚ που βρίσκονται ήδη στο γήπεδο, τους αποθέωσαν.

18.19: Ο Δέλλας έχει επιλέξει τους Ανέστη, Πεταυράκη, Μπακάκη, Κολοβέτσιο, Λαμπρόπουλο, Κορδέρο, Ανάκογλου, Μάνταλο, Πλατέλλα, Μπαρμπόσα και Αραβίδη για να ξεκινήσει το παιχνίδι. Και ήδη οι παίκτες αυτοί κάνουν την προθέρμανση τους.

18.32: Η ενδεκάδα της Νίκης Βόλου: Ταμπάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Σωτηράκος, Ίβενς, Καρασαλίδης, Λάουξ, Γιαννιτσάνης, Κοτσαρίδης, Μουζακίτης, Μάρτινς,Τζιώρας.

18.33: Έναν παλιό γνωστό βρίσκει η ΑΕΚ απέναντι της. Πρόκειται για τον Κώστα Κοτσαρίδη που έπαιξε στην Ένωση από το καλοκαίρι του 2012 μέχρι και τον Γενάρη του 2013 και στην συνέχεια έφυγε για τον Άρη.

18.45: Στο γήπεδο ο Δημήτρης Μελισσανίδης που κάθισε δίπλα στον πρόεδρο της Νίκης Βόλου Ανδρέα Πάτση.