Νεντελτσεάρου: Δεν έπαιξε λεπτό στο ματς της Ούφα

Εμεινε στο 0-0 η ομάδα του με την Ροτόρ Βόλγκογκραντ

Εχει μπει για τα καλά στην επικαιρότητα της ΑΕΚ το όνομα του Ρουμάνου αμυντικού, Ιονούτ Νεντελτσεάρου.

Ο διεθνής στόπερ ανήκει στη ρωσική Ούφα και λογίζεται ως βασικός πυλώνας της άμυνας της ομάδας του. Ωστόσο, στο σημερινό ματς της Ούφα με την Ρότορ Βόλγκογκραντ ο Νεντελτσεάρου κάθισε στον πάγκο για όλο το 90λεπτο, έπειτα από εννέα συνεχόμενα ματς στα οποία ήταν στο βασικό σχήμα. Μάλιστα η ομάδα του αγωνίστηκε με τρία στόπερ στο αρχικό της σχήμα.

Το γεγονός πως δεν έπαιξε ούτε λεπτό στην ισοπαλία 0-0 της ομάδας του με την Ρότορ έχει άμεση σχέση με το ενδιαφέρον της ΑΕΚ για τον έμπειρο κεντρικό αμυντικό.