Μίλαν - Ουντινέζε: Ματσάρα και φοβερή ανατροπή για τους «ροσονέρι»

Η Μίλαν πήρε μία σπουδαία νίκη κόντρα στην Ουντινέζε με 3-2.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Ντοναρούμα έκανε μία τραγική έξοδο και ο Λάρσεν βρήκε την ευκαιρία να σκοράρει και να κάνει το 1-0.

Η Μίλαν προσπάθησε να πιέσει χάνοντας ευκαιρίες τόσο με τον Ρομανιόλι, τον Καστιγιέχο και τον Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς, με τις ομάδες τελικά να πηγαίνουν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ρέμπιτς μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και σκόραρε μόλις στο 48’ λεπτό για το 1-1.

Στη συνέχεια ο Τέο Ερναντές στο 71’ γύρισε το ματς στο 2-1, ωστόσο η Ουντινέζε ισοφάρισε στο 85ο λεπτό με τον Λαζάνια.

Ο Ρέμπιτς όμως στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης πήρε την μπάλα από τον Ζλάταν και με ένα σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.