Μεγάλη ανατροπή για τον Ερυθρό Αστέρα του Σάκοτα με καθοριστικό τον Πάντερ

Ένα απίστευτο διπλό πανηγύρισε ο Ερυθρός Αστέρας στην Λυών κόντρα στην Βιλερμπάν με 83-80 ανατρέποντας το ματς από -21 και με νικητήριο τρίποντο από τον καταπληκτικό Πάντερ!

Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο, αλλά η ομάδα του Ντράγκαν Σάκοτα επέστρεψαν από το -19 και το -21 και πανηγύρισαν ένα πολύ μεγάλο διπλό στο κορυφαίο φετινό τους ημίχρονο εκτός έδρας, χάρη στον πρώην παίκτη του Ολυμπιακού που “σκότωσε” τους Γάλλους στο φινάλε.

Πλέον οι “ερυθρόλευκοι” της Σερβίας έχουν ρεκόρ 9-9 και εδραιώνονται στην οκτάδα, ενώ η Βιλερμπάν έπεσε στο 8-10 και βρίσκεται στην 9η θέση.

Ολα κρίθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο όπου οι Σέρβοι έπαιξαν καταπληκτική άμυνα και σε συνδυασμό με ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο όπου σκόραραν 34 πόντους ανέτρεψαν ματς από το -19 και πήραν ένα σπουδαίο διπλό.

Παίκτης-κλειδί ήταν Κέβιν Πάντερ με 18 πόντους (6/9 σουτ) και 4 ασίστ και φυσικά το μεγάλο νικητήριο σουτ, ενώ ξεχώρισαν ο Στίματς με 21 πόντους και ο Μπράουν με 13 πόντους και 7 ασίστ.