Επαιξαν τρεις παίκτες της ΑΕΚ στην Εθνική Παίδων

Ο Ιλια Ίβιτς και οι συνεργάτες του θα πρέπει να τρίβουν τα χέρια τους για την εμφάνιση που είχαν τρεις ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ στην άνετη επικράτηση της Εθνικής Ελλάδος Κ17, για την πρώτη αγωνιστική των προκριματικών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Η Εθνική μας έκανε μια πάρα πολύ καλή εμφάνιση και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της, μάλιστα για να γίνει αυτό χρειάστηκε την συμβολή τριών νεαρών ποδοσφαιριστών της ΑΕΚ.

Ο λόγος για τον Άγγελο Αγγελόπουλο, τον Τσιόκρη Εμμανουήλ και τον Απόστολο Χριστόπουλο. Ο πρώτος ήταν ο βασικός τερματοφύλακας της Εθνικής μας και με καίριες επεμβάσεις βοήθησε στον να μείνει το «μηδέν» γι’ αρκετή ώρα, ενώ το γκολ που δέχθηκε προήλθε από πέναλτι! Ο Τσιόκρης αγωνίστηκε ως αμυντικό χαφ, στην τριάδα του κέντρου που παρέταξε ο Τάσος Θέος και πραγματοποίησε μια μεστή εμφάνιση, ο προπονητής της Εθνικής τον αντικατέστησε στο 69ο λεπτό. Ενώ ο Χριστόπουλος μπήκε στο 69ο λεπτό και πέντε λεπτά αργότερα έγραψε το 4-1 για την Εθνική Ελλάδος!