Με το... αριστερό στο 2020 η Τσέλσι

Η Τσέλσι ξεκίνησε με το αριστερό το 2020 καθώς, δέχτηκε γκολ στο 83ο λεπτό από τον Γιαχανμπακάζ με ψαλιδάκι και έμεινε στο 1-1 εκτός έδρας με την Μπράιτον.

Η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και σκόραρε στο 10ο λεπτό. Ο Θεσάρ Αθπλικουέτα έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του, με πλασέ από κοντά μετά από φάση διαρκείας.

Παρά το ότι η Τσέλσι προηγούνταν μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, η εικόνα των παικτών των φιλοξενούμενων ήταν κακή όπως και στο «Emirates», με την Άρσεναλ.

Ο Χόντσον Οντόι είχε την μοναδική μεγάλη ευκαιρία στο δεύτερο μέρος για να σφραγίσει το τρίποντο για την ομάδα του Λονδίνου όμως, το σουτ του Άγγλου πέρασε λίγο άουτ.