«Καθάρισαν» οι «μάγκες», 30-23 τον Φοίβο

Με σπουδαία εμφάνιση οι «κιτρινόμαυροι» διέλυσαν τον Φοίβο και κατάφεραν να ξεφύγουν από τη δύσκολη θέση, στη μάχη των Play Out.

Με τον Νικολαΐδη πρώτο… βιολί και τον Μπακαούκα να οδηγεί τον αγώνα στο πρώτο μέρος, η ΑΕΚ επικράτησε του Φοίβου Συκεών με 30-23 στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των Play Out.

H ΑΕΚ ξεκίνησε δυναμικά και πήρε προβάδισμα από το δεύτερο κιόλας πεντάλεπτο. Έπειτα με σφικτή άμυνα και συνέπεια στην επίθεση κυρίως από τους Μπακαούκα και Νικολαΐδη, έφτασε τη διαφορά ακόμη και στα 7 γκολ από νωρίς. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 17-13 υπέρ της ΑΕΚ.

Παρουσία αρκετών φίλων της «Ένωσης», στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα απλοποιήθηκαν. Εκεί τις λύσεις έδωσαν οι Αργυράκης και Γεωργιάδης με τη διαφορά να φτάνει ακόμη και στα 9 γκολ. Εν τέλει η ΑΕΚ κατέβασε ταχύτητα και με συνοπτικές διαδικασίες ήρθε το 30-23.