Το "κάρφωσε" ο Στεπίνσκι και με κίτρινη φανέλα (VIDEO)

Μόλις 24 λεπτά παιχνιδιού και… μισή ευκαιρία χρειάστηκε ο Μάριους Στεπίνσκι για να βρει δίχτυα, στο ματς που παρακολούθησε και ο Μπράνκο Μιλοβάνοβιτς. Ο 21χρονος επιθετικός είχε άχαρο ρόλο καθώς η Χορζόφ έπαιζε με όλους τους παίκτες πίσω από την σέντρα, περιμένοντας την Πογκόν. Όμως στην πρώτη αξιόλογη επίθεση που έκτισαν οι φιλοξενούμενοι, ο Στεπίνσκι πήρε την παράλληλη σέντρα και με πλασέ με το δεξί πάνω στην κίνηση από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Λεπτομέρεια; Η Ρουχ Χορζοφ στο σημερινό ματς φόρεσε κίτρινη φανέλα και όχι κόκκινη ως συνήθως.

Πάντως το γκολ του Στεπίνσκι δεν ήταν αρκετό για να δώσει στην ομάδα του τη νίκη, αλλά χάρισε την ισοπαλία 1-1. Γενικώς η Ρουχ Χορζόφ ήταν σ’ ολόκληρο το ματς σε ρόλο άμυνας και πίσω από την μπάλα. Και ο Στεπίνσκι ήταν απομονωμένος στην επίθεση. Πάντως ο 21χρονος επιθετικός έδωσε μάχες με τα στόπερ της Πογκόν. Ενώ απείλησε και ακόμα μια φορά, μ’ ένα σουτ έξω από την περιοχή, σε μια φάση που δημιούργησε και ολοκλήρωσε μόνος του. Είναι χαρακτηριστικό πως η Ρουχ Χορζόφ είχε συνολικά μόλις δυο τελικές στο παιχνίδι. Και τις δυο τις έκανε ο Στεπίνσκι. Ο 21χρονος αντικαταστάθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, προκειμένου η ομάδα να “ροκανίσει” τον χρόνο και να φύγει με την ισοπαλία από το Σετσιν.