Ήττα για την Κ15 της ΑΕΚ από τον Ολυμπιακό

Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ ηττήθηκε με 2-0 από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού στον εντός έδρας αγώνα για την 13η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2018-19 που πραγματοποιήθηκε στο δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου.

Το σκορ άνοιξε στο 4′ ο Θανάσης Κουτσογούλας, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Κωνσταντίνος Αντωνόπουλος απομάκρυνε πάνω στη γραμμή της εστίας την προσπάθεια του Αντώνη Φλώκου.

Στο 25′ τραυματίστηκε στο χέρι από επικίνδυνο μαρκάρισμα αντιπάλου και αντικαταστάθηκε ο Στάθης Χατζημάρκος, με τον Νίκο Χρήστου των φιλοξενούμενων να αποβάλλεται από τον διαιτητή στο 37ο λεπτό.

Το τελικό 2-0 υπέρ του Ολυμπιακού διαμορφώθηκε με γκολ του Μπάμπη Πάνου στο 57′.

ΑΕΚ: Νατσίδης, Χαλίλι, Καστανιώτης (46′ Αγγελόπουλος), Αντωνόπουλος, Χατζημάρκος (25′ Παπαδόπουλος), Καραγιαννίδης, Τσίρης, Κυρσανίδης, Κεσίδης (61′ Φωτόπουλος), Παπαθανασίου (70′ Μαχαίρας), Κοντός (55′ Ντέλλας)