Ήττα για την ΑΕΚ στο Λουτράκι με 20-21

ΦΩΤΟ από το Ποσειδώνας Λουτρακίου - ΑΕΚ

poseidwnas loutrakiou handballΑυλαία με ήττα στο πρωτάθλημα για την ΑΕΚ. Η Ένωση έχασε από τον Ποσειδώνα Λουτρακίου (20-21) στο πλαίσιο της 22ης  και τελευταίας αγωνιστικής Α1 χάντμπολ και πλέον στρέφει την προσοχή της στον τελικό κυπέλλου Ελλάδος με τον ΠΑΟΚ.

Ένα γκολ στο τέλος από τους τυπικά φιλοξενούμενους και μια χαμένη επίθεση από τους «μάγκες» στα τελευταία δευτερόλεπτα στοίχησαν στην Ένωση την ισοπαλία. Για την ΑΕΚ το ματς δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον σε αντίθεση με τον Ποσειδώνα ο οποίος ήθελε έστω και ένα βαθμό για να κλειδώσει και μαθηματικά την 5η θέση. Στο πρώτο ημίχρονο η Ένωση δεν έδειξε το πραγματικό της πρόσωπο με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ με (9-10). Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα δεν άλλαξαν ριζικά και παρά το γεγονός πως η ΑΕΚ είχε την ευκαιρία σε αρκετά διαστήματα του ματς να προηγηθεί και να αυξήσει την διαφορά, έχασε κυριολεκτικά στο τέλος αφού το γκολ των τελευταίων δευτερολέπτων δεν έκανε την χάρη να έρθει για τους «κιτρινόμαυρους». Πλέον η ομάδα κοιτάζει τον τελικό κυπέλλου στην Θεσσαλονίκη με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ θέλοντας να κλείσει την χρονιά με ακόμα μία επιτυχία.