Ισοπαλία (1-1) στην Καρδίτσα η ΑΕΛ

Η Λάρισα κέρδισε 3-1 τον Πανελευσινιακό

Η Αναγέννηση Καρδίτσας διατήρησε το εντός έδρας αήττητο, καθώς στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Football League έμεινε στο 1-1 με την Λάρισα. Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, ύστερα από ένα καταπληκτικό σουτ του Μπουντόπουλου έξω από την περιοχή (0-1). Στο 61′ ο Μαυριάς με ένα άπιαστο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ΑΕΛ για την ισοφάριση.

Να θυμίσουμε ότι την προσεχή Τετάρτη η ΑΕΛ φιλοξενεί την ΑΕΚ στο τελευταίο ματς των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος στο AEL FC Arena, αν τελικά δεν κάνουν αποχή τα μέλη του ΠΣΑΠ.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Κουτσόπουλος, Σάββας, Δημόπουλος (57′ Πιτταράς), Γκόλιας, Κισκαμπάνης, Καραχάλιος, Υφαντής (57′ Μοσχάκης), Μπλέντι, Τσούκαλος, Μπιτέλης (75′ Ακασού), Μαυριάς.

Λάρισα (Ράτκο Ντόστανιτς): Ξενοδόχοφ, Μασούρας, Μονιάκης, Βέρτζος (6′ λ. τρ. Γιοβάνοβιτς), Κομεσίδης, Μπανούσης, Ναγιάρ (77′ Λαμπρόπουλος), Ουρτάδο, Μαρουκάκης, Μπουντόπουλος (70′ Μπόγιοβιτς), Ροβίθης.