Ισόπαλη και με 10 παίκτες η Κ15 της ΑΕΚ

Η Κ15 της ΑΕΚ και πήρε μια παλικαρίσια ισοπαλία με 2-2, κόντρα στην αντίστοιχη του Πανιωνίου. Η «Ένωση» μάλιστα έμεινε με 10 παίκτες στο 70′, όταν ο Ντελής απέκρουσε την μπάλα μπροστά στο τέρμα της «Ένωσης».

Ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ στο 10′ με γκολ του Φαναρά, όμως η ΑΕΚ έφερε το ματς στα ίσια με γκολ του Φίλιππου Σκιαδαρέση στο στο 21′. Οι «Νεοσμυρνιώτες» απάντησαν το 30′ με γκολ του Σαράκου.

Στο 2ο ημίχρονο το ματς πήρε φωτιά, στο 70′ ο Ντελής, απέκρουσε τη μπάλα μπροστά στο τέρμα της ΑΕΚ, αφήνοντας τους φιλοξενούμενους με 10 ποδοσφαιριστές. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γιώργος Ναλιτζής, με τον Αλέξανδρος Γεωργιάδης να κρατάει την ομάδα του στο παιχνίδι.

Το χαμένο πέναλτι αναπτέρωσε τις ελπίδες των «κιτρινόμαυρων» και στο τελευταίο λεπτό ο Γκίνης έκανε το 2-2, χαρίζοντας τον «χρυσό» βαθμό στην «Ένωση».