Η Ντιναμό τον περιμένει στο Κίεβο να τον αποτελειώσει! (VIDEO)

Εμφράγματα στο Λιμάνι!

Ο Ολυμπιακός υποδέχτηκε την Ντιναμό Κιέβου στο Καραϊσκάκη για την φάση των 32 του Europa League. Η περσινή αντίπαλος της πρωταθλήτριας ΑΕΚ προκάλεσε… μαζικές λιποθυμίες στο λιμάνι, καθώς σκόραρε στο 90′, με αποτέλεσμα να πάρει την «χρυσή» ισοπαλία με σκορ 2-2.

Oι Ουκρανοί με αυτή την ισοπαλία, είναι με το ένα βήμα στην επόμενη φάση και περιμένουν την… αρμάδα του Βαγγέλη στο Κίεβο για να την στείλουν… σπίτι της.

Το σκορ άνοιξε για τον Ολυμπιακό ο Χασάν μόλις στο 9ο λεπτό, μετά από ασίστ του Φορτούνη. Στην συνέχεια, ο αρχηγός των γηπεδούχων είχε δοκάρι, για να έρθει στο 28΄η ισοφάριση για την ουκρανική ομάδα. Ο Μπουγιάλσκι βρέθηκε αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή και με πλασέ έγραψε το 1-1. Λίγα λεπτά, πριν οι δυο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο Ντίας βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα για τον ΟΣΦΠ με μακρινό σουτ.

Η Ντιναμό έχασε ευκαιρίες στην συνέχεια, προκαλώντας τελικά… εγκεφαλικά στο 90′. Ο Τσιχάνκοβ έστρωσε με το κεφάλι για τον Βέρμπιτς που με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα να αναπαυτεί στα δίχτυα του Σα.

Υπενθυμίζεται πως την Κυριακή, η πρωταθλήτρια ΑΕΚ φιλοξενείται από τους ερυθρόλευκους για την 21η αγωνιστική της Super League.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σα, Τσιμίκας, Βούκοβιτς, Σισέ, Μεριά, Γκιλιέρμε, Καμαρά, Ντίας (86’Mασούρας), Ποντένσε (81’Χριστοδουλόπουλος), Φορτούνης (68’Νάτχο), Χασάν

ΝΤΙΝΑΜΟ Κ.: Μπόικο, Κεντζιόρα, Μπούρντα, Σαμπάνοβ, Μικολένκο, Σεπέλιεβ, Σαπαρένκο (82’Γκαρμας), Μπουγιάλσκι, Βέρμπιτς, Σολ (82’Ρούσιν), Τσιχάνκοβ