Αθεράπευτα Έγκυρα Κιτρινόμαυρα

Η Λάρισα κέρδισε 3-1 τον Πανελευσινιακό

Ανετα 3-1 η Λάρισα τον Πανελευσινιακό, με τις δύο ομάδες να είναι αντίπαλοι της ΑΕΚ στον όμιλο του Κυπέλλου

0

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η Λάρισα, η οποία επικράτησε 3-1 του Πανελευσινιακού και παρέμεινε μόνη στην κορυφή της Football League.

Και οι δύο ομάδες βρίσκονται στον όμιλο της ΑΕΚ στο Κύπελλο Ελλάδος.

Ο Μαρουκάκης ήταν εκείνος που βρήκε δίχτυα, δύο φορές (13′, 57′), με τον Μπλάνκο να ξαναβάζει τους φιλοξενούμενους στο παιχνίδι στο 65ο λεπτό. Ωστόσο, δύο λεπτά αργότερα ο Λαμπρόπουλος «έγραψε» το 3-1, το οποίο έμεινε μέχρι τέλους.