Η… ακτινογραφία του Ηρακλή

Μάχη για να παραμείνει στην κατηγορία δίνει ο Ηρακλής. Ο αποψινός αντίπαλος της ΑΕΚ βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τη Βέροια, έχοντας μετά από 19 αγώνες 13 βαθμούς με απολογισμό 2 νίκες, 7 ισοπαλίες και 10 ήττες και τέρματα 14-28. Η έδρα του, όπως γίνεται αντιληπτό δεν είναι και η πιο δύσκολη, με τον σύλλογο να μετράει 1 νίκη, 4 ισοπαλίες και άλλες τόσες ήττες. Τα τέρματα στο Καυτανζόγλειο είναι 9-12.

Όσον αφορά στο σκοράρισμα, το… κουπί το τραβάνε οι Λεοζίνιο και Περόνε που έχουν πέντε γκολ (3 και 2 αντίστοιχα). Να σημειώσουμε ότι στη μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου αποχώρησαν οι Κυριακίδης και Λάμπρου που είχαν τα 3 από τα 14 τέρματα, ενώ… ανηφόρισαν μεταξύ άλλων οι Τζανετόπουλο και Γροντής. Τέλος, πλην των σκόρερ ο «Γηραιός» στηρίζει πολλά στους Χουάντερσον, Κούρο, Σαραμαντά, Ιντζόγλου και Μοντέιρο, που έχουν και τα περισσότερα λεπτά συμμετοχής.