Στο τέλος μίλησαν οι "Μάγκες" και κέρδισαν με 21-19 τον Ποσειδώνα στο Λουτράκι

ΦΩΤΟ από το Ποσειδώνας Λουτρακίου - ΑΕΚ

ÐÏÓÅÉÄÙÍÁÓ ËÏÕÔÑÁÊÉÏÕ - ÁÅÊΞεπέρασε όλα τα προβλήματα της η ΑΕΚ και επικράτησε στο Λουτράκι επί του Ποσειδώνα με 21-19 . Χωρίς να πιεστεί ιδιαιτέρα η Ένωση, ξεκίνησε δυνατά και πολύ νωρίς πήρε κεφάλι στο σκορ. Αν και οι γηπεδούχοι στα μισά του πρώτου ημιχρόνου κατάφερναν να μένουν κοντά στο σκορ με τους «κιτρινόμαυρους», οι “μάγκες”  δεν πτοήθηκαν και με ένα σερί 3-0 δεν έδωσε δικαίωμα στους γηπεδούχους να πλησιάσουν απειλητικά. Η Ένωση ξεκίνησε το δεύτερο μέρος όπως και στο πρώτο, γεμάτη όρεξη, ωστόσο κανείς δεν περίμενε την έκβαση που θα έπαιρνε το δεύτερο μισάωρο καθώς κυριολεκτικά στο τελευταίο λεπτό η ΑΕΚ κατάφερε παλικαρίσια να πάρει σπουδαία την σπουδαία νίκη.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-4, 5-5, 6-8, 6-10, 9-10 (ημ.), 9-13, 13-14, 16-16, 16-18, 18-18, 19-21

ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Νίκος Γραμματικός): Βλαχογιώργος, Βαμβακάς 1, Πέρρος 8, Δημητρόπουλος, Χερουβείμ, Τοκατζόγλου, Μανιουδάκης, Οικονόμου, Μπάρμπας, Βούκοβιτς 1, Τρουμπέτας 4, Βασιλειάδης 1, Παπαδόπουλος Π., Παλαιολόγος, Ρουμελιώτης 4.

ΑΕΚ (Γιάννης Αρβανίτης): Μπακαούκας 4, Γεωργιάδης 5, Νικολαϊδης 6, Κολιούλης, Μπαλάς 1, Τσαούσης 1, Κατσίκης 3, Παπαδόπουλος Χ. 1, Τσιλιμπάρης Κ., Παπαδόπουλος Γ., Χόντο, Χατζηκωνσταντίνου, Τσιλιμπάρης Ν., Ακριδόπουλος.
Διαιτητές: Καραπάνος- Χρόνης Δίλεπτα: 3-3 Πέναλτι: 0/0-0/1