«Καίει» το φύλλο αγώνα τον Ολυμπιακό για τη... ζούγκλα

Οι οπαδοί του Ολυμπιακού έκαναν… ζούγκλα το Ρέντη, κατά τη διάρκεια του τρίτου τελικού της Handball Premier, κόντρα στην ΑΕΚ. Κάτι που είχε ως συνέπεια ο αγώνας να διακοπεί για λίγο  στο 12ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου.

Οι διαιτητές έγραψαν τα πάντα -όπως όφειλαν- κάνοντας ιδιαίτερα επιβαρυντικό το φύλλο αγώνα για τους “ερυθρόλευκους”.

Συγκεκριμένα, οι κ. Μιχαηλίδης και Τσιάνας αναφέρονται στις διακοπές που υπήρξαν, στα πανό που ανέρτησαν οι οπαδοί, αλλά και στα συνθήματα κατά τους.

Αναλυτικά, στο φύλλο αγώνα οι διαιτητές έγραψαν: “Στο 42:41 του αγώνα το παιχνίδι διεκόπη για 3:15 γιατί οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού που βρίσκονταν στην κερκίδα πίσω από το τέρμα πέταξαν νερά στον διαιτητή Τσακώνα Δημήτριο. Αφού καθαρίστηκε και το γήπεδο το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά. Με τη λήξη του αγώνα μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο φίλαθλοι του γηπεδούχου σωματείου για να πανηγυρίσουν με την ομάδα τους. Ακολουθεί αναλυτική έκθεση».

Ο παρατηρητής του αγώνα έχει γράψει: 1) «Συμφωνώ με τα ανωτέρω. 2) α) Στο 32:07 διεκόπη το παιχνίδι από τον παρατηρητή Μεϊμαρίδη γιατί φίλαθλοι του Ολυμπιακού ανάρτησαν δύο πανό που έγραφαν τα εξής: «Τα μισά σου τμήματα παίζουν Α2, στο μπουρδ λο της ΕΟΚ είπατε αντίο. β) Τις μάνες σας γ@@@μ με 20 ευρώ και στον ερασιτέχνη ψάχνω να σε βρω». Ο συνοδός του Ολυμπιακού Δαλέζιος Ιωάννης πήγε στην κερκίδα και έκανε συστάσεις στους φιλάθλους και το πανό μαζεύτηκε. 3) Στο 45’ του αγώνα διεκόπη για ένα λεπτό περίπου το παιχνίδι γιατί φίλαθλοι του γηπεδούχου σωματείου έβρισαν και έφτυναν το διαιτητή Τσακώνα Δημήτριο λέγοντάς του: «Σφύρα καλά που@@@@ς γι “.