Φωκικός - ΑΕΚ 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

ÓÊÁÑÉÌÐÁÓ ÊÏÍÔÏÕÔÓÇÓ ÁÑÁÂÉÄÇÓ ÌÏÕÓÔÁÊÇÓ ÖÙÊÉÊÏÓ - ÁÅÊ(ÊÕÐÅËËÏ 2014-2015)ΑΜΦΙΣΣΑ, ΑΠΟΣΤΟΛΗ: ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΙΛΗΣ – ΜΑΝΩΛΗΣ ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ – ΤΑΣΟΣ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΟΣ

Στις 18:00 η ΑΕΚ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Φωκικό στο πλαίσιο της α’ φάσης του κυπέλλου Ελλάδας και το enwsi.gr θα σας μεταδώσει LIVE μέσω Web Radio όλη την εξέλιξη της αναμέτρησης. Ο δικέφαλος, με το 4-0 στις “αποσκευές” από το πρώτο ματς των δύο ομάδων στο Ολυμπιακό στάδιο κρατάει γερά την πρόκριση, αλλά αυτό που θέλει ο Τραϊανός Δέλλας είναι η ομάδα να δείχνει την απαραίτητη σοβαρότητα σε κάθε παιχνίδι και να φεύγει από το γήπεδο με τη νίκη. Αυτό θα επιδιώξει και στην Άμφισα, όπου ταξίδεψε αυθημερόν η 20μελής αποστολή για να “σφραγιστεί” και τυπικά το …εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Πατήστε το “play” στην παρακάτω οθόνη  και ακούστε την μετάδοση, ενώ διαβάστε γραπτώς την εξέλιξη του αγώνα και σχολιάστε στο τέλος της σελίδας.

Live streaming video by UstreamΔΙΑΒΑΣΤΕ LIVE ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Τέλος αγώνα στην Άμφισσα, η ΑΕΚ προκρίνεται με νίκη και στο δεύτερο ματς χάρη στο γκολ του Φαγιέ στο 91′!

90+ Σουτ του Δημητρίου, μπλόκαρε ο Ανέστης.

90’+ ΓΚΟΛ Φάουλ του Μάνταλου, ο Φαγιέ πήδηξε πιο ψηλά από όλους και από κοντά με κεφαλιά έκανε το 0-1 προ του Τσεκρέζι!

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

89′ Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ, στην θέση του Φαγιέ ο Ρόβας.

88′ Τεράστια ευκαιρία του Πλατέλλα, με δυνατό σουτ από πολύ κοντά να σουτάρει, αλλά ο Τσεκρέζι να μπλοκάρει την μπάλα!

85′ Τρίτη αλλαγή για τον Φωκικό, ο Δημητρίου στην θέση του Καλλέργη.

82′ Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Ντούνης στην θέση του Μπαρμπόσα.

81′ Ο Πλατέλλας από το πλάι σουτάρει, ο Τσεκρέζι συγκρατεί την μπάλα πάνω στην γραμμή, με τον ρέφερι να δίνει συνέχεια στο ματς.

77′ Σουτ του Μάνταλου εκτός περιοχής, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ.

74′ Ο Μπαρμπόσα από καλή θέση δεν έκανε καλό σουτ, στέλοντας την μπάλα αρκετά μέτρα άουτ.

73′ Κίτρινη κάρτα στον Καλλέργη για δυνατό μαρκάρισμα στον Πλατέλλα.

72′ Δεύτερη αλλαγή και για τον Φωκικό, ο Πολυχρονάκης στην θέση του Ρεβυθόπουλου.

71′ Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Ντακόλ στην θέση του Αραβίδη.

1-13 οι τελικές φάσεις υπέρ της ΑΕΚ

68′ Σουτ του Ντάμπου, η μπάλα εύκολα στα χέρια του Ανέστη.

61′ Πολύ δυνατό σουτ του Μπαρμπόσα από δεξιά, η μπάλα έφυγε κόρνερ από τα χέρια του Τσεκρέζι!

57′ Πρώτη αλλαγή για τον Φωκικό, ο Ντάμπος στην θέση του Σαϊνέ.

55′ Σουτ του Πλατέλλα εκτός περιοχής, η μπάλα στα χέρια του Τσεκρέζι.

52′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία, με τον Μπαρμπόσα να πασάρει ιδανικά από δεξιά, ο Αραβίδης με προβολή από κοντά έχασε την ευκαιρία να σκοράρει με την μπάλα να φεύγει άουτ!

48′ Σουτ του Μπαρμπόσα μετά από ατομική ενέργεια, η μπάλα ψηλά άουτ!

46′ Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο με την ΑΕΚ στην σέντρα

Τέλος ημιχρόνου στην Άμφισσα, δίχως γκολ το πρώτο 45λεπτο.

45’+ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Μπακάκη εξ’ επαφής να χάνει τετ α τετ και η μπάλα να πηγαίνει κόρνερ!

45′ Κίτρινη στον Χαριτίδη

45′ Μεγάλη ευκαιρία του Μάνταλου, ο οποίος έκανε επέλαση και η μπάλα αφού κόντραρε βγήκε κόρνερ!

39′ Η ΑΕΚ έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν μπορεί να γίνει απειλητική στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

34′ Σουτ του Μάνταλου μετά από πάσα του Μπαρμπόσα, η μπάλα λίγο άουτ.

31′ Αγκωνιά του Καντούτση στον Πλατέλλα, δεν δίνει δεύτερη κίτρινη και αποβολή ο ρέφερι.

28′ Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Μπαρμπόσα, η μπάλα στα χέρια του Τσεκρέζι.

27′ Κίτρινη κάρτα στον Καντούτση

22′ 0-7 τα κόρνερ υπέρ της Ένωσης στο ξεκίνημα του αγώνα.

19′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Μπαρμπόσα να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα να κοντράρει και να φεύγει κόρνερ!

17′ Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο, για σκληρό μαρκάρισμα.

15′ Ο Γροντής πάσαρε, ο Μπακάκης έκανε το πλασέ όμως ο Τσεκρέζι απέκρουσε!

14′ Η ΑΕΚ έχει πάρει τα ηνία με τους χαφ να κερδίζουν τις πρώτες μάχες.

12′ Κομπίνα από τον Μάνταλο στο κόρνερ, με συρτή πάσα στον Ανάκογλου που πάσαρε στον Μπαρμπόσα του οποίου το σουτ χτύπησε στο δοκάρι!

10′ Κίτρινη κάρτα στον Γκασέκα για θέατρο.

4′ Εκτέλεση φάουλ του Μπαρμπόσα, η μπάλα στα χέρια του Τσεκρέζι.

2′ Ρόβας – Ανάκογλου στα χαφ, Πλατέλλας δεξιά στην επίθεση, Μπαρμπόσα αριστερά στην επίθεση και Μάνταλος πίσω απο τον Αραβίδη. Στην άμυνα από δεξιά οι Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Κολοβέτσιος, Γροντής, μπροστά από τον πορτιέρο Ανέστη.

1′ Ο αγώνας ξεκινά με τον Φωκικό στην σέντρα.

Οι δύο ομάδες μπήκαν στο γήπεδο, με τον κόσμο να πετά βεγγαλικά και να χειροκροτεί θερμά.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Ανέστης, Μπακάκης, Γροντής, Λαμπρόπουλος, Κολοβέτσιος, Ρόβας, Ανάκογλου, Μάνταλος, Πλατέλλας, Μπαρμπόσα, Αραβίδης.

Στον πάγκο της ΑΕΚ: Ντούνης Π., Γεωργέας, Ντούνης Μ., Πεταυράκης, Σαρρής, Ντακόλ, Φαγιέ.

Η ενδεκάδα του Φωκικού: Τσεκρέζι, Μουστάκης, Καντούτσης, Παπαδόπουλος, Σαϊνέ, Σκαρίμπας, Γκασέκα, Καλλέργης, Καρυπιάδης, Χαριτίδης, Ρεβυθόπουλος.

Στον πάγκο του Φωκικού οι: Δημητρίου, Ντάμπος, Γεωργουσόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Γιαννίκογλου, Πολυχρονάκης, Μαρκάκης.

Διαιτητής του αγώνα ο

Εκτός αποστολής για την ΑΕΚ έμεινε ο Σβάρνας και ο Τζανετόπουλος.

17:05 Στο γήπεδο βρίσκεται ο Σωκράτης Τσουκαλάς, πρώην παίκτης της ΑΕΚ και από σήμερα του Φωκικού.

17:04 Έρχεται ο κόσμος σιγά – σιγά στο γήπεδο, ενώ έχει κρατηθεί ειδικός χώρος για τους ανθρώπους της ΑΕΚ στην κεντρική εξέδρα.