Φιλική νίκη στη Νέα Σμύρνη

Ισοπαλία για την "ΑΕΚ της Καρδιάς" στο πρώτο φιλικό

AEKVOLLEYΣτο δεύτερο φιλικό στα πλαίσια της προετοιμασία της για τη νέα σεζόν η ΑΕΚ νίκησε 3-0 την ομάδα του Μίλωνα στη Ν. Σμύρνη. Τα σετ 25-15, 25-23, 25-15. Ο Χόρχε Ελγκέτα χρησιμοποίησε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα στη θέση του πασαδόρου τον Γιάννη Γεωργιάδη ενώ έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες (πλην των Κρίνιτς, Γκούζντα και Μιχαλόπουλου).

Ο Αργεντινός τεχνικός ξεκίνησε τον αγώνα με τους Ανδρεάδη, Μπουρκόφσκι, Ραντούνοβιτς, Πέτρογλου,  Ίλιτς, Γεωργιάδη και λίμπερο τον Παπαδημητρίου. Στη συνέχεια αγωνίστηκαν και οι Παγιάν, Μαντέκας, Κατσανεβάκης, Οικονόμου.

Ο Μίλωνας έκανε αρκετά καλή εμφάνιση και στο δεύτερο σετ προηγήθηκε με 19-17 αλλά δυο μπλοκ του Κατσανεβάκη και μια απίθανη άμυνα του Παπαδημητρίου έβαλαν ξανά την ΑΕΚ μπροστά στο σκορ (19-20). Στα αξιοσημείωτα του αγώνα οι τέσσερις συνεχόμενοι άσοι που πέτυχε στο σερβίς ο Ραντούνοβιτς στο τρίτο σετ.