Europa League: Πέρασε από την Ουκρανία η Μπράγκα, κέρδισε (1-2) την Ζόρια

Η Μπράγκα έκανε το 2 στα 2

Η Μπράγκα κέρδισε την Ζόρια στην Ουκρανία με 2-1.

Η πορτογαλική ομάδα έκανε το δύο στα δύο και έφτασε στους 6 βαθμούς στον όμιλο.

Στην πρώτη φάση του ματς (4’) ο Παουλίνιο τελείωσε ιδανικά σέντρα του Εσγκάιο και έκανε το 0-1, ενώ στο 10ο λεπτό όλα τελείωσαν.

Οι Πορτογάλοι πίεσαν ψηλά κι έκλεψαν μία μπάλα, μετέφεραν με ταχύτητα την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή και ο Νικολάς Γκαϊτάν με τρομερό αριστερό βολέ έκανε το 0-2 (10’) που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Η Ζόρια δεν έβαλε ποτέ… ζόρια στην Μπράγκα, ωστόσο βρήκε το γκολ της τιμής στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων με μακρινό σουτ του Ιβανισένια, κάτι που δεν απέτρεψε την ήττα με 1-2.

Κάπως έτσι, οι Ουκρανοί θα παίξουν ρέστα στις δύο προσεχείς αναμετρήσεις απέναντι στην Ένωση που ακολουθούν, αφού αμφότερες οι ομάδες παραμένουν δίχως πόντο μετά από δύο αγωνιστικές.