Έτσι (απο)τελείωσε η ΑΕΚ τον Παναθηναϊκό! (VIDEO)

Μια ΑΕΚάρα με μπασκετάρα, 100άρα και όχι «κλεφτοπόλεμο»

Με μια καταπληκτική εμφάνιση, η ΑΕΚ πήρε τη νίκη με 100-97 επί του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ. Η ομαδα του Ηλία Παπαθεοδώρου ήταν εξαιρετική σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και κρατούσε σταθερά το προβάδισμα με εξαίρεση κάποια λεπτά στην τελευταία περίοδο όπου αυτό εναλλασόταν.

Οι δυο τελευταίοι πόντοι της Ένωσης μπήκαν μετά από μια «μαγική» φάση που σήκωσε τον κόσμο από τα καθίσματά του και έβαλε «φωτιά» στο ΟΑΚΑ. Ο Λανγκφορντ ξεφεύγει από τον παίκτη που τον μαρκάρει δίχως να του κάνει φάουλ, υψώνει για τον Μάρκους Σλότερ και εκείνος καρφώνει δυναμικά για να τελειώσει το ματς.