Έσπρωξε στον… γκρεμό τη Λέτσε η Μπολόνια

Ένα βήμα από τη Serie B έστειλε τη Λέτσε η Μπολόνια

Ένα βήμα από τη Serie B έστειλε τη Λέτσε η Μπολόνια.

Η (αδιάφορη βαθμολογικά) ομάδα του Μιχαΐλοβιτς επικράτησε 3-2 εντός έδρας με γκολ στο 90+3’ και επέστρεψε στις νίκες έπειτα από πέντε ματς και έσφιξαν τη θηλιά στον λαιμό των φιλοξενούμενων. Αφού διατηρήθηκαν στο -4 από τη 17η θέση (και την Τζένοα που ηττήθηκε από την Ίντερ) που οδηγεί στην παραμονή.

Ο Παλάσιο άνοιξε το σκορ στο «Renato Dall’Ara» με εξ’ επαφής εκτέλεση στο 2’ για λογαριασμό των γηπεδούχων, που «χτύπησαν» ξανά τρία λεπτά με γλυκό πλασέ του Σοριάνο. Η Λέτσε μπήκε ξανά στο κόλπο στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Μανκοσού να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα με το στήθος του. Στο 66’ ο Φάλκο έφερε την κατάσταση με ωραία ατομική προσπάθεια που ολοκλήρωσε με δυνατό σουτ.

Ωστόσο, ο τελευταίος λόγος άνηκε στην Μπολόνια και στον Μπάροου. Αφού με ολόκληρη σχεδόν την ενδεκάδα των φιλοξενούμενων να βρίσκεται μπροστά από τη σέντρα, οι «ροσομπλού» έφυγαν στην κόντρα και ο επιθετικός από την Γκάμπια νίκησε τον Γκάμπριελ.