«Έριξε» τεσσάρα στην Λεβάντε η Χετάφε

Η Χετάφε διέσυρε τη Λεβάντε με 4-0.

Η Χετάφε έκανε επίδειξη δύναμης και πλέον ακουμπάει τις ευρωπαϊκές θέσεις.

Στο 5ο λεπτό ο Φερνάντεθ είπε όχι σε κεφαλιά του Μακσίμοβιτς ενώ στο 19’ ο κίπερ της Χετάφε βγήκε και πρόλαβε τον Μολίνα. Στο 32’ ο Ντουάρτε πρόλαβε σωτήρια τον Άνχελ.

Η Χετάφε πολύ καλά στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό ο Καμπρέρα με κεφαλιά μετά από κόρνερ, έκανε το 1-0. Ενώ στο 60’ η Χετάφε κέρδισε πέναλτι και ο Μολίνα έκανε το 2-0 από την άσπρη βούλα. Και στο 67’ μετά από νέο κόρνερ ο Άνχελ έκανε με κεφαλιά το 3-0. Στο 71’ ο Σορία έσωσε μετά από σουτ του Μπάρντι και στο 78’ ο Τιμόρ με όμορφη εκτέλεση φάουλ έκανε το 4-0.