«Αγκαλιά» με τον τίτλο η ΑΕΚ στο φούτσαλ!

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ τον τρίτο τελικό κερδίζοντας απόψε με 4-1 τον Παναθηναϊκό και έκανε το 2-1 στη σειρά των αγώνων.

Η “Ένωση” ήταν καταιγιστική στο δεύτερο ημίχρονο και έδειξε πως έχει τον πρώτο λόγο για την κατάκτηση του τίτλου. Η ομάδα του Γιάννη Ζιάβα ήταν ουσιαστική και παίζοντας με πάθος και ψυχή πήρε την δεύτερη νίκη και πλέον χρειάζεται άλλη μια απέναντι στους “πράσινους” για να στεφθεί πρωταθλήτρια Ελλάδος.

Σε ότι αφορά το αγωνιστικό κομμάτι ο Παναθηναϊκός ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι. Η ΑΕΚ αντέδρασε άμεσα με τον Θανασάι που ισοφάρισε σε 1-1 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ πίεσε περισσότερο με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να σημειώσουν αυτογκόλ για το 2-1. Ο Αρτινός ανέβασε την διαφορά σε 3-1 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς και ο Μάνος σε κενή εστία διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

ΑΕΚ: Θεοφίλου, Μάνος, Δελαπόρτας, Θανασάι, Ασημακόπουλος, Αρτινός, Ζιάκας, Ντάτης, Ηλιάδης, Γιώτης, Ταρνανίδης, Χριστόπουλος, Λιαρόπουλος, Μπελτσίδης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Μπάρδης, Ντάρλας, Γκαϊφύλλιας, Παούρης, Γκρίτζαλης, Κατεβτσιάν, Μπελτσίδης, Θεοδωρόπουλος, Κάλκος, Χατζηφωτίου, Παπαευστρατίου, Πολίτης, Μπάμπης, Ζάχος.