Μεγάλη νίκη για τους Έφηβους της ΑΕΚ

efivoiΜεγάλη νίκη σημείωσαν οι Έφηβοι της ΑΕΚ που κέρδισαν την περυσινή Πρωταθλήτρια Αθήνα ’90 εκτός έδρας (4-6). Η ομάδα του Γρηγόρη Γκουγκουλίτσα με αυτή τη νίκη ξεκίνησε ιδανικά τη σεζόν και έδειξε ότι φέτος θα έχει πρωταγωνιστικό ρόλο στο πρωτάθλημα.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε την Ένωση να έχει μπει πολύ δυνατά και να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 3-0. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έπιασαν στον ύπνο τους κιτρινόμαυρους και κατάφεραν προς στιγμήν με μια ανατροπή να περάσουν μπροστά στο σκορ με 4-3. Εκεί όμως μίλησε η ψυχραιμία, το πάθος και η καρδιά. Η εφηβική ομάδα της ΑΕΚ σημείωσε ακόμη τρία τέρματα για το τελικό 4-6.

Σκόρερ οι Κουσουνής Σταύρους (3), Αδαμίδης Γιώργος (2), Αντώνακας Γιώργος (1)

ΑΕΚ (Γρηγόρης Γκουγκουλίτσας): Κούσης Παναγιώτης, Αδαμίδης Γεώργιος, Βέρσνιακ Χρήστος Αϋφαντής Θεόδωρος, Μούρτζης Δημήτριος, Γεωργακόπουλος Κωνσταντίνος, Κουσουνής Σταύρος, Κιτσάνος Νικόλαος, Καραγιαννίδης Γεώργιος, Αντώνακας Γεώργιος, Καλογεράς Στυλιανός, Καλόγερος Μιχάλης, Αντώνακας Θεόδωρος, Γκόγκος Ναπολέων.