Με το ...δεξί στο πρωτάθλημα η ΑΕΚ στο Futsal

Με το …δεξί ξεκίνησε η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ το πρωτάθλημα, συντρίβοντας με 7-1 την Σαλαμίνα εκτός έδρας

Η ομάδα του Γιάννη Ζιάβα δεν συνάντησε την παραμικρή δυσκολία για να φύγει με το διπλό, δείχνοντας με το… καλημέρα στο νέο πρωτάθλημα ότι φέτος στοχεύει στο νταμπλ.

Ο Μάριος Ντάτης από ασίστ του Μάνου στο 5′ άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ, με το πρώτο του τέρμα στη Super League της σάλας, για να έρθει στο 8′ ο Σκουτέλης να γράψει το 0-2. Ένα λεπτό μετά, ο Ηλιάδης πάσαρε και ο Ταρνανίδης εκτέλεσε για το 0-3, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος, η ΑΕΚ έφτασε και σε τέταρτο γκολ με τον Σκουτέλη και πάλι στο 25′ ύστερα από ωραίο συνδυασμό Ζιάκα- Ηλιάδη, η Σαλαμίνα μείωσε άμεσα το σκορ, για να ακολουθήσουν άλλα τρία γκολ με τον Ασημακόπουλο (29′), με αυτογκόλ από κόρνερ του Ζιάκα (32) και με 10μετρο από τον Σκουτέλη (37′).

Εύκολα, λοιπόν, η ΑΕΚ έφτασε στους τρεις βαθμούς και πλέον κοιτάζει το επόμενο ματς με τη νεοφώτιστη Κόμπρα στο Καματερό που είναι η νέα της έδρα.