Ηττα στην παράταση για τους Εφηβους της ΑΕΚ στο Futsal

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε χθες ανάμεσα στην ΑΕΚ και στον Δούκα για το Κύπελλο Κ-18, με την Ενωση να χάνει με 4-3. Η ΑΕΚ  αν και δέχτηκε γκολ στο ξεκίνημα του αγώνα, πήρε τα ηνία στο ματς πετυχαίνοντας 3 γκολ και χάνοντας πολλές ευκαιρίες. Τελικά, προς το τέλος του β’ημιχρόνου χαλάρωσε αμυντικά με αποτέλεσμα οι παίκτες του Δούκα να εκμεταλλευτούν τα κενά και να φέρουν το ματς στα ίσα με σκορ 3-3 στη παράταση. Κι εκεί που όλα έδειχναν ότι η πρόκριση θα κρινόταν στα πέναλτι μια στιγμιαία αδράνεια της άμυνας δεν πέρασε ανεκμετάλλευτη κι ο Δούκας με το 4ο τέρμα του 12” πριν τη λήξη πέρασε στο final-4 κερδίζοντας 4-3 την Ενωση. Τα γκολ των «κιτρινόμαυρων» σημείωσαν, οι Κασιμάτης και Σουλής (2).