Επιτέλους νίκη για την Καλαμάτα, 1-0 τον Διαγόρα

Η Καλαμάτα έβαλε τέλος σε ένα πολύ μεγάλο αρνητικό σερί και επιτέλους πήρε νίκη!

Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα στα πρώτα λεπτά του αγώνα και στο 23΄ κατάφερε να ανοίξει το σκορ, χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Οσμάναγκιτς.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 50΄ η Καλαμάτα έφτασε κοντά στο 2-0, το σουτ όμως του Μπουσμπίμπα αποκρούστηκε σωτήρια από τον Τσέλιο.

Η απάντηση από την πλευρά των Ροδιτών ήρθε στο 58΄ με την κεφαλιά του Μπαρμπαρούση να φεύγει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Στεφανάκου. Στο 86΄ η Καλαμάτα άγγιξε το 2-0, η εκτέλεση φάουλ όμως του Νατσιόπουλου αποκρούστηκε εντυπωσιακά από τον Τσέλιο.

Στα εναπομείναντα λεπτά ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, κάτι που είχε σαν συνέπεια να μην υπάρξουν άλλες φάσεις στο παιχνίδι, με συνέπεια το υπάρχον σκορ να μείνει ως έχει μέχρι το τέλος του ματς.