Η απόδειξη του "εγκλήματος" (VIDEO)

H AEK υπέστη την ήττα χθες με 91-90 στην παράταση από το Περιστέρι, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Basket League.

Οι άνθρωποι της «κιτρινόμαυρης» ΚΑΕ είχαν κάθε λόγο να ήταν εξοργισμένοι με το διαιτητικό «τρίο» της αναμέτρησης, το οποίο έπαιξε πολύ σημαντικό ρόλο στην έκβαση της αναμέτρησης, κυρίως στα τελευταία λεπτά, όπου το ματς ήταν στις… λεπτομέρειες.

Ένα βίντεο «ντοκουμέντο» απευθείας από την εξέδρα, φανερώνει πως στην τελευταία φάση όπου ο Κούτσι Σμιθ διένυσε όλο το γήπεδο και άφησε την μπάλα στο καλάθι της ΑΕΚ, έχει προηγηθεί φάουλ από τον ίδιο στον Χάρη Γιαννόπουλο που είχε αναλάβει το μαρκάρισμα του.

Φυσικά, οι υπεύθυνοι της αναμέτρησης έκαναν για ακόμη μια φορά τα… στραβά μάτια, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα των Δυτικών Προαστίων, όπως άλλωστε φαίνεται να ήθελαν να κάνουν.