«Κάρφωσε» τον Άρη δις στο ντεμπούτο του ο Αραβίδης!

Ο Χρήστος Αραβίδης επέστρεψε στα… μέρη μας με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, σκοράροντας δις στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Λαμίας!

Ο πρώην σέντερ φορ της ΑΕΚ ξεκίνησε ως βασικός στο ματς της Λαμίας κόντρα στον Άρη και πέτυχε γκολ. Ο «Άραβας», μόλις στο 24ο λεπτό, ύστερα από ασίστ του Δημούτσου έκανε το 1-0 για τη ομάδα της Φθιώτιδας και άνοιξε λογαριασμό, δείχνοντας ότι επέστρεψε «δυνατός» από την Ελβετία. Ενώ, παράλληλα με το… καλησπέρα του δεύτερου ημιχρόνου (48′) ο Αραβίδης σκόραρε και 2η φορά κάνοντας το ιδανικό ντεμπούτο με την ομάδα της Λαμίας, σκόραροντας δις ενάντια σε μία πρώην ομάδα του.