Ασταμάτητη προς την άνοδο η ΑΕΚ -Νίκησε 3-0 σετ και την Άρτεμις

Αυτή ήταν η 7η σερί νίκη για τα κορίτσια του “Δικεφάλου” που παραμένουν σταθερά σε τροχιά ανόδου, έναν βαθμό πίσω από την κορυφή της βαθμολογίας.

Η ΑΕΚ μπήκε πολύ συγκεντρωμένη στο πρώτο σετ και δεν άφησε στον αντίπαλο περιθώρια για να πιστέψει πως μπορεί να πάρει κάτι καλύτερο στο ματς. Η “Ένωση” πιέζοντας από το σερβίς ξέφυγε στο σκορ και πήρε τη νίκη με 21-25. Στο δεύτερο σετ η Άρτεμις παρουσιάστηκε πιο συγκεντρωμένη και προηγήθηκε στο σκορ δυο φορές με 14-21 και 15-13 αντίστοιχα. Σε εκείνο το σημείο η ομάδα του Γιώργου Μπακοδήμου σοβαρεύτηκε και πήρε προβάδισμα με 17-21 για να κερδίσει το σετ με 20-25. Στο τρίτο σετ η “Ένωση”  μπήκε ακόμα πιο αποφασισμένη και “ξέφυγε” γρήγορα στο σκορ με 7-11 και 10-17 . Η Άρτεμις ήταν φανερό πως δεν μπορούσε να ακολουθήσει τον ρυθμό των “κιτρινόμαυρων” που “κλείδωσαν” τη νίκη με 20-25 και 0-3 αντίστοιχα.

Τα σετ: 21-25, 20-25

ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ (Σαραντέας): Μπολλάνο, Καλλή, Μικέλη, Ευθυμιοπούλου, Κασδοβασίλη, Λουκά / Ραυτοπούλου (λ), Κοχιαδάκη (λ), Κίσσα, Μπαξιβανάκη, Αναστασιάδη, Ορφανέα, Μενδρινού

ΑΕΚ (Μπακοδήμος): Κουντουρά, Καββαδία, Ράπτη, Διάλλα, Νομικού, Μπίσκου / Μπελιά (λ), Χάνα (λ), Καραγκούνη, Μασούρα.