Επαιξε 70 λεπτά ο Κονέ, ήττα (0-1) για την ΑΕΚ από την Τσουκαρίτσκι

Χαμόγελα για το ντεμπούτο (μετά από 2 μήνες) του Παναγιώτη Κονέ στην ΑΕΚ σήμερα στα Σπάτα. Παρά την ήττα με 1-0 από την σερβική Τσουκαρίτσκι σε φιλικό αγώνα κεκλεισμένων των θυρών στο προπονητικό κέντρο των Σπάτων, στην Ενωση έχουν κάθε λόγο να είναι ικανοποιημένοι μιας και ο 30χρονος μεσοεπιθετικός έπαιξε 70 λεπτά.

Σκόρερ ο Οβούσου στο 44′ με ατομική προσπάθεια και σουτ στη δεξιά γωνία του Τσιντώτα. Από ένα οριζόντιο δοκάρι είχαν οι δύο ομάδες, η ΑΕΚ στο 55′ με απευθείας φάουλ του Αραούχο και η Τσουκαρίτσκι στο 83′ με σουτ του Μπόγιτς.

ΑΕΚ: Τσιντώτας, Γκάλο, Τσιγκρίνσκι, Γιαννούτσος, Λόπες (35’ Βινίσιους) Τζανετόπουλος, Σιμόες, Ροντρίγκες, Κονέ, Βλαχομήτρος, Γιακουμάκης.
Στο δεύτερο ημίχρονο: Τσιντώτας (84’ Ντούνης) Μπακάκης, Βράνιες (83’ Τσιβελεκίδης) Τσιγκρίνσκι, Βινίσιους, Τζανετόπουλος, Σιμόες (60’ Αντωνίου) Αραούχο, Λιβάια, Κονέ (70’ Σταμούλης) Γιακουμάκης (65’ Μπάμπης)

ΤΣΟΥΚΑΡΙΤΣΚΙ: Μπέλιτς, Κοπίτοβιτς, Πούσκαριτς, Λάγκατορ, Κάγεβιτς, Πέταρ Γιοβάνοβιτς, Οβούσου, Σάσα Γιοβάνοβιτς, Μιλόγεβιτς, Μπασάνοβιτς, Μπόγιτς
Στο δεύτερο ημίχρονο: Μπέλιτς (59’ Πέτροβιτς) Πέταρ Γιοβάνοβιτς, Πούσκαριτς, Κοπίτοβιτς, Μπασάνοβιτς, Λάγκατορ (65’ Τσερνομάρκοβιτς) Μιλόγεβιτς, Οβούσου (70’ Ντόκιτς) Αντάμοβιτς, Ζόριτς, Κάγεβιτς

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Γκάμαρης, με βοηθούς τον Παναγιώτη Κορτέση και τη Μαρία Δέτση και τέταρτο τον Χαράλαμπο Τσουκαλά, όλοι από τον Σύνδεσμο Αθηνών.