Επεισόδια και «ντου» στον διαιτητή του Παναργειακός-Καλαμάτα (ΦΩΤΟ-VIDEO)

Κοντράστ συναισθημάτων χθες στο Άργος, με την πρωτοπόρο του 8ου ομίλου Καλαμάτα να κερδίζει με 1-0 τον Παναργειακό στο ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής και να πανηγυρίζει ένα σπουδαίο «διπλό», το οποίο τη φέρνει ακόμα πιο κοντά στον τίτλο.

Αποθέωση για τους παίκτες των «μελανόλευκων» από τους 300 περίπου φιλάθλους της «Μαύρης Θύελλας», που έδωσαν το «παρών» στο γήπεδο και από την άλλη επεισόδια και «ντου» των οπαδών των γηπεδούχων στον αγωνιστικό χώρο και στα αποδυτήρια, όπου παρέμεινε εκεί για αρκετά λεπτά η διαιτητική τριάδα με την προστασία των ΜΑΤ μετά το τέλος του αγώνα. Μέλη του Παναργειακού, αλλά και φίλαθλοι επιχείρησαν να την «πέσουν» στον ρέφερι και στους βοηθούς Γιάντση (Ημαθίας)-Γούρνια (Ανατολικής Αττικής), πριν αποχωρήσουν από τον αγωνιστικό χώρο.

Για «σφαγή» από τη διαιτησία έκανε λόγο ο Παναργειακός, που γνώρισε την πρώτη εντός έδρας ήττα του, με τους «λύκους» να φωνάζουν για δύο πέναλτι υπέρ τους που δεν καταλογίστηκαν, στο 69’ και στο 73’ για χέρι του Ψάνη και στις δύο φάσεις. Επίσης οι γηπεδούχοι φωνάζουν και για το ακυρωθέν γκολ του Μαρουκάκη στο 88’, όπου ο παίκτης υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Ο Παναργειακός ανέφερε για την τελευταία φάση που προκάλεσε τον χαμό: «Στις καθυστερήσεις είχαμε γκολ Παναργειακού, μετά από πρώτο σουτ του Μαρουκάκη και στη συνέχεια τον Μπουντόπουλο να σπρώχνει τη μπαλα στα δίχτυα, μέσα απο εναν όμιλο παικτών. Ο επόπτης σήκωσε την σημαία υποδεικνύοντας οφσάιντ. Νέες διαμαρτυρίες και διακοπή αγώνα, ο διαιτητής όμως επέμεινε και το σκορ δεν άλλαξε ως το σφύριγμα της λήξης».