Πρόκριση στο... ρελαντί: Νίκησε εύκολα (3-0) τον Αιολικό η Λαμία

Η Λαμία νίκησε με 3-0 και στη ρεβάνς τον Αιολικό.

Η ομάδα της Φθιώτιδας δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα, για να νικήσει τον Αιολικό. Από την αρχή μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 13ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Βλαχομήτρο (αγωνίζονταν στις Ακαδημίες της ΑΕΚ), ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Βασιλόγιαννης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 69’ ο Βασιλόγιαννης βρήκε δίχτυα για δεύτερη φορά στο ματς και διαμόρθωσε το τελικό 3-0 για τους Λαμιώτες.

ΛΑΜΙΑ (Άκης Μάντζιος): Κάχριμαν, Ασίγκμπα, Τζανετόπουλος, Βύντρα, Μπαχανάκ, Ράμος, Σάλιακας, Ανάκογλου, Καραγιάννης, Βασιλόγιαννης, Βλαχομήτρος.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Βασίλης Παππάς): Σφυρλάς, Αντωνάκας, Καλαφάτης, Σουμά, Μπάρκας, Τσομπανέλλης, Καλόμπο, Κατσίκης, Αλαγιάννης, Παλαμούτσης, Καλαμπόκας.