Ο Βόλος έκοψε βαθμούς (0-0) από τον Ολυμπιακό!

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να φύγει νικητής από το Πανθεσσαλικό, με τον Βόλο να του κόβει βαθμούς (0-0), με επεισοδιακό τρόπο.

Ο Βόλος μπήκε καλύτερα στο ματς. Απείλησε πρώτα με μία εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ στο 7′ αλλά ο Σα το έβγαλε σε κόρνερ. Ο Ολυμπιακός προσπαθούσε από τα πλάγια να απειλήσει.  Στο 17′ σε μία τέτοια φάση, ο Σουντανί πάτησε περιοχή και σκόραρε, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ σε μία οριακή η φάση.

Στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους δεν είδαμε παιχνίδι. Κακό θέαμα με πολλές διακοπές. Δύο αναγκαστικές αλλαγές για τον ΟΣΦΠ και μία μίνι διακοπή για εξωαγωνιστικούς λόγους.

Οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια με τον Ολυμπιακό να “φωνάζει” για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Φεράρι στον Ελ Αραμπί μέσα στην περιοχή.

Στην επανάληψη ο ΟΣΦΠ πίεσε για το γκολ. Ο Βόλος αν και άγγιξε το γκολ μετά από λάθος γύρισμα του Σεμέδο στο 52′, στη συνέχεια γύρισε και κλείστηκε. Ο ΟΣΦΠ είχε και τρία δοκάρια μέσα σε λίγα λεπτά! Το πρώτο στο 62′ σε σέντρα-σουτ του Τσιμίκα. Στο 68′ ο Ελ Αραμπί με το αριστερό έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Γκαραβάλη. Στο 72′ ήταν η σειρά του Λοβέρα να σημαδέψει δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ .

Επόμενη τελική στο 82′ με τον Ελ Αραμπί να αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Στα τελευταία λεπτά οι ερυθρόλευκοι πίεσαν για το γκολ. Ο Μπουχαλάκης στο 88′ σούταρε αλλά ο Τσοκάνης έδιωξε πεσμένος στο έδαφος.