Γλίτωσε από μέγα κάζο ο ΑΠΟΕΛ στις καθυστερήσεις (3-1), δυσκολεύει η πρόκριση

Κοντά στον πρόωρο αποκλεισμό του από τη συνέχεια του Τσάμπιονς Λιγκ βρίσκεται ο ΑΠΟΕΛ, μετά τη βαριά ήττα του στη Λιθουανία από τη Σούντουβα με 3-1. Οι Κύπριοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 3-0, χάρη σε χατ-τρικ του Σισίλια μέσα σε 20 λεπτά (9’, 13’, 19’), αλλά τελικά κατάφεραν να σώσουν τα προσχήματα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Καζού, μπαίνοντας στο παιχνίδι της πρόκρισης. Ωστόσο, η πρόκριση εξακολουθεί να είναι δύσκολη για τους πρωταθλητές Κύπρου, που θα ψάξουν για καθαρό σκορ στη ρεβάνς του ΓΣΠ, που θα γίνει την ερχόμενη Τρίτη.

Ο Ερυθρός Αστέρας έμεινε στο 0-0 με την Σπάρτακς Γιουρμάλα στη Λετονία και του αρκεί πλέον μια απλή νίκη στη ρεβάνς στο Βελιγράδι.

Τα συγκεκριμένα ζευγάρια αφορούν την ΑΕΚ, καθώς αυτός που θα προκριθεί από τον αγώνα Σούντουβα-ΑΠΟΕΛ, θα αγωνιστεί με τον νικητή του ζευγαριού Ερυθρός Αστέρας-Σπάρτακς Γιουρμάλα κι εκείνος που θα περάσει και από εκεί, θα είναι πιθανός αντίπαλος της Ένωσης.