Ανάσα για ΑΕΛ, 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα

Επιστροφή στις νίκες μετά από τέσσερις αγώνες για την ΑΕΛ, η οποία πήρε το «εξάποντο» με τον ΠΑΣ Γιάννινα (2-0), με τον τεχνικό των «βυσσινί», Τζανλούκα Φέστα να παίρνει σημαντική… ανάσα! Αντίθετα, οι Ηπειρώτες έμειναν χωρίς νίκη για έκτο στη σειρά παιχνίδι, με τον Γιάννη Πετράκη να μη νιώθει άνετα στον πάγκο των φιλοξενούμενων.

Ο Γκόλιας άνοιξε το σκορ για τη Λάρισα στο 50ο λεπτό, έπειτα από φάση διαρκείας (κι ενώ υπάρχει οφσάιντ, αφού επηρεάζει ο Φατιόν), ενώ ο Ντέλετιτς στο 76′ σφράγισε τη νίκη για τους γηπεδούχους με δυνατό σουτ από κοντά. Ο ΠΑΣ αγωνίστηκε για σχεδόν ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Σικάρσκι στο 48ο λεπτό, με δεύτερη κίτρινη.